Lajme Flash
You are here: Home / 2012 / May / 09

Daily Archives: May 9, 2012

Atletiko Madrid fiton Europa League

99f3f8619cc5d1389b291874c8ffe854-getty-510804097

Atletiko Madrid ka fituar për herë të dytë në tre edicionet fundit turneun e Europa League, duke treguar një lojë të jashtëzakonshme dhe duke marrë një sukses mëse të merituar. Skuadra e Diego Simeones ka mundur me rezultatin 3-0 Atletik Bilbaon, duke konfirmuar se është kthyer tashmë në një eksperte të këtij aktiviteti. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hnoShtM7bbk Gjithçka… Më Shumë

Shtypet me ekskavator punëtori i “Bechtel Enka”

bektel

Ka humbur jetën pasi është shkelur me ekskavator një punëtor lokal i kompanisë “Bechtel Enka” e cila po ndërton autostradën Vërmicë – Merdar. Ngjarja ka ndodhur të martën në orët e mbrëmjes në periferi të fshatit Bellanicë të komunës së Malishevës, më saktësisht, tek gurthyesi i ngritur nga vetë kjo kompani në lokacionin ku rruga… Më Shumë

Shokuese,policët rrahin brutalisht të sëmurin mendor(Video)

shokuese

Xhirim i cili ka shokuar botën.Më 5 korrik 2011, rreth orës 20:30, dy policë amerikanë – 38 vjeçari Manuel Ramos dhe 40 vjeçari Jay Cicinelli – në stacionin e autobusëve në Fullerton të Kalifornisë kanë shfaqur dhunën brutale ndaj 37 vjeçarit Kelly Thomas.Ata e rrahën, e “djegën” me elektroshok, e dëmtuan trurin e tij, ia… Më Shumë

John Travoltës i shtohen paditjet për ngacmim seksual

US ACTOR JOHN TRAVOLTA, AIRLINE QANTAS AMBASSADOR, VISITS SANTIAGO

Rastet që k anë paditur aktorin John Travolta për ngacmim seksual tashmë janë shtuar. Okorie Okorocha, avokati mbrojtës i paditësve, emri i të cilëve nuk bëhet i ditur, ka thënë se është kontaktuar nga persona të tjerë që e akuzojnë për ngacmim seksual të ngjashëm, por se ndaj asnjërit rast nuk do të nisë proçedurë… Më Shumë

Hollivud, 10 VIP-at me gjokset origjinalë më të mëdhenj

gjoksi

Të jesh e bukur dhe seksi për VIP-at e sotshëm nuk është problem, pasi kirurgjia plastike ka bërë që ato të bëhen gjoksmëdhaja dhe të bukura simbas dëshirës. Por, mbas një hulumtimi që bëmë zbuluam 10 bukuroshet me ‘binjaket’ origjinale më të bukura. Për më tepër ndiqni galerinë e mëposhtme.

Behrami: Rossi gënjeshtar!

x

Mesfushori Valon Behrami, i cili është vlerësuar lartë nga ish trajneri i tij, De Rossi, e ka quajtur këtë të fundit gënjeshtar. De Rossi para një jave kishte grushtuar futbollistin Adem Ljajiç, për çka edhe është përjashtuar nga drejtuesit e klubit. Trajneri italian, kishte pohuar se reagimi i tij ka ardhur pasi ai ishte fyer… Më Shumë

Thaçi: Do festojmë 9 Majin, së shpejti si pjesë e BE-së

SERBIA-KOSOVO-POLITICS-GOVERNMENT-THACI

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në urimin drejtuar qytetarëve, me rastin e 9 Majit, Ditës së Evropës, ka shprehur bindjen se Republika e Kosovës “do ta festojë këtë festë në një periudhë të afërt si shtet anëtar i Bashkimit Evropian”. “Kosova ka filluar ta përmbushë këtë ëndërr shumë shekullore me shpalljen e pavarësisë më 17… Më Shumë

Bologna kërkon 20 milion euro për Ramirez

Ramirez_284502

Gaston Ramirez është një nga lojtarët më të kërkuar në Serie A dhe jasht vendit, dhe kjo ka shtyer Bolognan që të vendosë edhe për çmimin e tijë. “Ne  e dimë gare mirë aftësitë e lojtarit dhe nëse fillojmë bisedimet me klube, atëherë nuk do të fillojmë nën shumën 20 milion euro. Kam pasur kontakte… Më Shumë

Milan ofron kontratë 2 vjeçare për Flamini

Flamini_173833

Mesfushori francez i Milanit, Methieu Flamini  mund të qëndrojë në Milan deri në vitin 2014. Sipas lajmeve të fundit, Milani i ka ofruar kontratë 28 vjeçarit, Flamini por që duhet ta ulë rrogën e tij.Nëse Flamini dëshiron Milanin atëherë pagën e tij nga 4.5 milion euro në vit duhet ta zvoglojë në 1.8 milion euro.